Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza Puma wyremontowana w Rzeszowie

Lotnictwo cywilne, 10 marca 2014

Zakłady Heli-One zakończyły remont pierwszego śmigłowca Super Puma.

Pierwszy śmigłowiec Aerospatiale AS332L Super Puma wyremontowany w rzeszowskich zakładach Heli-One / Zdjęcie: Grzegorz Więcek, EPRZ Spotters

Umowa o zlokalizowaniu bazy kanadyjskiego przedsiębiorstwa Heli-One, wchodzącego w skład grupy CHC Helicopter, jednego z największych w świecie dostawców usług śmigłowcowych, na terenie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka została podpisana 7 listopada 2012. Kilka tygodni później, 18 grudnia 2012, Heli-One uzyskało Certyfikat Organizacji Obsługowej Part 145 od Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Już w styczniu 2013 pracownicy przedsiębiorstwa rozpoczęli obsługę techniczną (przegląd G) i modernizację pierwszego śmigłowca, Aerospatiale AS332L Super Puma (Heli-Expo 2014: Nowa wersja Super Pumy, 2014-02-27), będącego własnością CHC Helicopter. Prace prowadzono w hangarze, wynajętym od portu Rzeszów-Jasionka.

Zdjęciem starej powłoki lakierniczej za pomocą substancji chemicznych zajęło się przedsiębiorstwo LOT Aircraft Maintenance Services (LOT AMS, Umowa LOT AMS z BA CityFlyer, 2014-01-16). Zostało to zrealizowane od 9 do 22 kwietnia 2013. Następnie śmigłowiec powrócił do Rzeszowa, gdzie przeprowadzono pozostałe prace obsługowe. Pierwsza wyremontowana w Rzeszowie Puma czeka jeszcze na pokrycie kadłuba nową powłoka lakierniczą. Również i to zadanie będzie realizował LOT AMS.

W międzyczasie, 31 lipca 2013 rozpoczęto budowę centrum remontowo-naprawczego Heli-One. W przedsięwzięcie zainwestowanych zostanie 15 mln USD (45,4 mln zł). Docelowo zatrudnionych ma być tam ponad 100 wysoko kwalifikowanych pracowników. W Jasionce remontowane będą głównie śmigłowce średnie, jak np. Airbus Helicopters Super Puma, jednak przedstawiciele kanadyjskiego przedsiębiorstwa nie wykluczają, że w przyszłości podobne usługi mogą objąć lżejsze wiropłaty, zarówno europejskiego koncernu, jak i innych producentów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.