Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kongsberg modernizuje Proteusa

Przemysł zbrojeniowy, 12 marca 2014

Norweski Kongsberg otrzymał zlecenie modernizacji zestawów szkoleniowych marynarki wojennej Norwegii, Proteus.

Zdjęcie: Kongsberg

Zlecenie ma wartość 49 mln NOK (25 mln zł). W ramach jego realizacji norweski producent zmodernizuje do 2016 zestawy symulatorów szkoleniowych Sjøforsvaret (marynarki wojennej Norwegii), Proteus, użytkowane m.in. w ośrodku treningowym KNM Tordenskjold, zlokalizowanym na terenie bazy wojskowej Haakonsvern na południowym zachodzie kraju.

Modernizacja zakłada m.in. unifikację systemów szkoleniowych użytkowanych w ramach Proteusa, a także dodanie nowych urządzeń wizualnych, poprawiających jakość prowadzonych szkoleń i unowocześnionych stacji kontroli. Dzięki przeprowadzonym pracom, użytkownik będzie mógł rozszerzyć zakres ćwiczonych scenariuszy sytuacyjnych, zwiększając też skalę prowadzonych ćwiczeń.

Modernizacja zaplecza szkoleniowego Sjøforsvaret jest naturalną konsekwencją zwiększającego się potencjału operacyjnego marynarki wojennej, wymuszającego lepsze przygotowanie marynarzy i oficerów do użytkowania nowych typów uzbrojenia (Norweski statek oceanograficzny od Fincantieri, 2013-12-01). Jest to zarazem kolejny przykład współpracy norweskich sił zbrojnych z Kongsbergiem (Remont amerykańskich CROWS, 2014-01-17 , Nawigacja dla norweskich łodzi patrolowych, 2013-11-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.