Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Strzelanina w Norfolk

Marynarka wojenna, 25 marca 2014

Co najmniej dwie osoby zginęły w wyniku strzelaniny, do której doszło wczoraj na terenie Naval Station Norfolk w Wirginii, na wschodzie USA.

Naval Station Norfolk jest jedną z największych baz marynarki wojennej USA. Zlokalizowana jest w Wirginii na wschodzie kraju. W bazie wykonywane są przeglądy i remonty okrętów US Navy najważniejszych klas, w tym atomowych lotniskowców typu Nimitz, czy krążowników typu Ticonderoga / Zdjęcie: US Navy

Do strzelaniny doszło wczoraj około 23:20 czasu miejscowego przy jednym z pirsów bazy w Norfolk. W jego wyniku śmierć poniosły co najmniej 2 osoby: marynarz i jeden z pracowników cywilnych. Nie wiadomo, co było przyczyną incydentu, ani też czy zaangażowały się weń osoby trzecie. Trwa dochodzenia wyjaśniające całe zajście.

Warto zaznaczyć, że mimo wzmożonej ochrony na terenie strategicznie ważnych baz wojskowych USA, często dochodzi w nich do strzelanin, które kończą się śmiercią i obrażeniami ciała wielu osób. Do największej tragedii w ostatnich latach doszło w 2009 w Fort Hood w Teksasie.

 Wojskowy psychiatra otworzył wówczas ogień do znajdujących się w bazie osób, zabijając kilkanaście z nich i raniąc kilkadziesiąt. W zeszłym roku sprawca masakry został skazany na karę śmierci (Kara śmierci dla sprawcy masakry w Fort Hood, 2013-08-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.