Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

GNOMAD dla Strykerów US Army

Wojska lądowe, 25 marca 2014

Amerykański Exelis poinformował o zamontowaniu terminali GNOMAD (Global Network On the Move – Active Distribution, łączności satelitarnej działającej podczas ruchu) w pierwszej partii kto Stryker.

Zestawy łączności satelitarnej GNOMAD Exelis montowane są w szerokiej gamie pojazdów wojskowych, w tym m.in. w samochodach terenowych HMMWV, wozach klasy MRAP oraz M-ATV, a także pojazdach cywilnych / Zdjęcie: US Army

Terminale łączności satelitarnej montowane są na nieokreślonej liczbie kołowych transporterów opancerzonych Stryker użytkowanych przez US Army. Pierwsze zmodernizowane transportery zostały ostatnio poddane próbom poligonowym Army Expeditionary Warfighting Experiment (AEWE), realizowanym na terenie Fort Benning w Georgii.

Wybrane przez US Army zestawy były w przeszłości montowane w innych pojazdach wojsk lądowych USA, użytkowanych zarówno w kraju, jak i podczas zagranicznych misji wojskowych, w tym w Iraku, gdzie wyposażono w nie wozy 4. Dywizji Piechoty z Fort Carson z Colorado.

Terminale GNOMAD są też montowane w pojazdach użytkowanych przez kontyngenty wojskowe US Army m. in. w Korei Południowej (Dodatkowi Amerykanie już w Republice Korei, 2014-01-31) i Europie. Co ciekawe, jesienią zeszłego roku przetarg na dostawę podobnych terminali łączności satelitarnej dla pojazdów wojskowych ogłosiły wojska lądowe Kanady (Łączność satelitarna dla kanadyjskich pojazdów, 2013-11-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.