Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec służby pechowego okrętu

Marynarka wojenna, 27 marca 2014

Atomowy okręt podwodny typu Los Angeles, USS Miami (SSN 755), zostanie jutro oficjalnie wycofany ze służby.

Do grudnia br. dotychczasowa załoga USS Miami zostanie przydzielona do służby na innych okrętach US Navy

Do wycofania okręty ze służby dojdzie na terenie Portsmouth Naval Shipyard w Maine, podczas zorganizowanej specjalnie w tym celu ceremonii. USS Miami pozostawał w linii przez ostatnie 24 lata. Jest 44. jednostką typu Los Angeles, stopniowo zastępowanego przez nowsze generacyjnie OP typu Virginia (Przegląd USS Minnesota, 2014-03-12).

O wycofaniu USS Miami ze służby nie zdecydował wiek, a jego stan techniczny. Podczas niedawnego przeglądu realizowanego w Portsmouth, na pokładzie okrętu wybuchł pożar (Pożar USS Miami, 2012-05-24). Mimo wysiłków przybyłych na miejsce zdarzenia zastępów strażackich, nim zdołano opanować ogień, ten strawił sporą część kluczowego wyposażenia pokładowego.

Pożar, który wybuchł w maju 2012 na USS Miami, strawił m.in. przedziały torpedowe i mostek. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy strażackie walczyły z ogniem przez 10 h / Zdjęcia: US Navy

Początkowo US Navy (marynarka wojenna USA) zamierzała wyremontować okręt i czym prędzej przywrócić go do czynnej służby. Zgodnie z resursem, powinien on pozostać w linii przez najbliższe 10 lat. Oznacza to, że USS Miami wykonałby co najmniej 5 kilkumiesięcznych misji na wodach Atlantyku.

Zbyt duże koszta tego przedsięwzięcia zmusiły dowództwo US Navy do podjęcia decyzji o zezłomowaniu USS Mami (USS Miami na złom, 2013-08-07). Dojdzie do tego po jutrzejszym skreśleniu go ze stanu floty.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.