Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie kupiły 66 tysięcy rosyjskich pocisków Mango

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 31 marca 2014

Indie zawarły z Rosja kontrakt na dostawę 66 tysięcy czołgowych pocisków podkalibrowych Mango kal. 125 mm. Mają one kosztować ok. 420 mln USD.

Indie zawarły 27 marca kontrakt na dostawę 66 tysięcy podkalibrowych pocisków przeciwpancernych 3UBK20 Mango kal. 125 mm. Umowa jest warta 26 mld rupii (ok. 420 mln USD). Amunicja jest przeznaczona do uzbrojenia czołgów T-90 z armatami 2A46M.

Kontrakt został zatwierdzony przez Komitet ds. bezpieczeństwa Rady Ministrów Indii. Negocjacje trwały od 2012. Stronę rosyjską reprezentował Rosoboronexport. Umowa przewiduje uruchomienie licencyjnej produkcji amunicji w Indiach. Ma się tym zająć Ordnance Factory Board.

Problem z brakiem amunicji czołgowej był jednym z tematów tajnego listu dowódcy wojsk lądowych Indii, gen. V.K. Singha do premiera Manmohana Singha. W dokumencie ujawnionym przez media gen. Singh pisał, że posiadanej amunicji starczy najwyżej na 3-4 dni walki. Jednym z powodów powstania takiej sytuacji było zerwanie kontraktów i wpisanie na czarną listę izraelskiego koncernu IMI (Israeli Military Industry).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.