Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Atran z nowym TCAS

Lotnictwo cywilne, 03 maja 2014

Linie lotnicze Atran wyposażą swoje samoloty w najnowszy układ antykolizyjny.

Obydwa towarowe Boeingi 737-400SF należące do Atran zostaną wyposażone w TCAS 7.1 / Zdjęcie: Atran Airlines

Atran Airlines, będą częścią rosyjskiej grupy Wołga-Dniepr, zawarły z holenderskim Fokker Services umowę dotyczącą zabudowania w samolotach Boeing 737-400SF najnowszego układu antykolizyjnego (Traffic Collision Avoidance System, TCAS), w wersji 7.1.  Zapewni to zdolność operowania przewoźnika zgodnie z wymaganiami Eurocontrol.

Komisja Europejska zaleca, aby od grudnia 2015 wszystkie statki powietrzne o maksymalnej masie startowej powyżej 5700 kg lub przystosowane do przewozu więcej niż 19 osób muszą być wyposażone w TCAS v.7.1. Urządzenie to, monitorujące ruch lotniczy w przestrzeni w pobliżu statku powietrznego, nadaje ostrzeżenia o możliwej kolizji i podpowiada, jakie czynności należy wykonać w celu jej uniknięcia. Wersja 7.1 jest zdolna do wykonywania akcji naprawczych, w przypadku gdy jeden z członków załogi lotniczej nie zastosuje się do poleceń urządzenia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.