Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekordowy miesiąc F-35

Lotnictwo wojskowe, 09 maja 2014

W kwietniu flota samolotów F-35, używanych do prób, wylatała rekordową ilość godzin.

Lightningi II używane przez różne rodzaje sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Od lewej pokładowy F-35C US Navy, wariant skróconego startu i pionowego lądowania F-35B dla USMC oraz klasyczny F-35A US Air Force / Zdjęcie: Lockheed Martin

Wszystkie wielozadaniowe samoloty bojowe F-35 Lightning II, zarówno używane do prób, jak i pełniące służbę w jednostkach sił zbrojnych USA, wylatały dotychczas ponad 16 tys. h. W kwietniu br. przedseryjne F-35 wykonały 153 loty, których łączny czas trwania wyniósł 282 h. Jest to największy nalot uzyskany w jednym miesiącu. Dodatkowo Lightningi II używane przez jednostki liniowe wylatały 812 h (Pierwszy F-35 w Luke, 2014-03-12).

Od początku br. w trakcie prób F-35A spędziły w powietrzu 420 h, F-35B – 281 h, a F-35C – 222 h. Natomiast samoloty wszystkich 3 w/w wersji, używane przez jednostki bojowe i szkolne wylatały łącznie 2790 h. Z liczby tej 515 h przypadło Lightningom II z bazy US Air Force Eglin, a 172 – samolotom z Marine Corps Air Station Yuma. Oprócz tego F-35B wykonały już 700 misji zakończonych pionowym lądowaniem. Wkrótce rozpoczną się próby operowania z bocznym wiatrem samolotów tej wersji.

Jak poinformował J.D. McFarlan, wiceprezes Lockheed Martina ds. prób i weryfikacji F-35, wkrótce zakończą się prace związane z próbami oprogramowania Block 2B dla F-35A (Nieakceptowalne oprogramowanie F-35, 2014-01-25). Latem rozpocznie się sprawdzanie zdolności oprogramowania Block 3.

Samoloty F-35B używane przez USMC mają uzyskać wstępną zdolność operacyjną w 2015. US Air Force mają w planach zgłoszenie analogicznej zdolności w 2016, a US Navy – 2 lata później (F-35C z pełnym uzbrojeniem, 2014-01-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.