Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przetarg na filipińskie samoloty patrolowe

Lotnictwo wojskowe, 27 maja 2014

Ministerstwo obrony Filipin uruchomiło przetarg na dostawę 2 samolotów patrolowych.

Jednym z wymogów stawianych potencjalnym oferentom, jest udział w i wygranie podobnego przetargu na przestrzeni ostatnich 10 lat. Ponieważ nowe samoloty będą użytkowane głównie do patrolowania interesujących Filipińczyków akwenów, wśród potencjalnych oferentów wymienia się Lockheed Martina z samolotami rodziny P-3 Orion / Zdjęcie: Lockheed Martin

W ciągu kilku lat, Manila zamierza wprowadzić do służby 2 samoloty patrolowe, z przeznaczeniem dla wojsk lotniczych. Na zakup nowych statków powietrznych Filipińczycy chcą wygospodarować nie więcej niż 6 mld PHP (418,6 mln zł).

Procedura przetargowa została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich, kończący się 13 czerwca, pozwoli na dokonanie wstępnej oceny ofert przedłożonych przez poszczególnych producentów. Do drugiej tury konkursu dostanie się kilku z nich, proponujących Manili najkorzystniejsze warunki finansowo-organizacyjne.

Poza dostawą samolotów, zwycięzca konkursu będzie zobowiązany do integracji statków powietrznych z wybranymi przez nabywcę systemami obserwacji i analizy otoczenia, a także przystosowanie infrastruktury naziemnej do ich eksploatacji. Zwycięski producent będzie miał niespełna 3 lata na zrealizowanie przyjętych na siebie zobowiązań, w tym przeszkolenie pilotów i załóg naziemnych.

Zakup samolotów patrolowych to jeden z wielu programów zbrojeniowych sił zbrojnych Filipin. Niedawno informowaliśmy o uruchomieniu przez Manilę innego przetargu, mającego wyłonić dostawcę 6 turbośmigłowych samolotów szturmowych, które pozwolą na walkę z aktywną w kraju partyzantką islamską i zastąpienie w linii wiekowych OV-10 Bronco. Wśród faworytów konkursu wymienia się brazylijskiego Embraera EMB 314 Super Tucano (Filipiny szukają samolotów szturmowych, 2014-05-22).

Z kolei w marcu, Manila uruchomiła przetarg na dostawę dwóch śmigłowców przystosowanych do zwalczania okrętów podwodnych (ZOP) (Śmigłowce ZOP dla Filipin, 2012-08-23). W przyszłości wiropłaty będą wspomagały nowe filipińskie fregaty typu Gregorio del Pilar, a więc blisko 50-letnie ex-amerykańskie kutry patrolowe Straży Wybrzeża USA (USCS) typu Hamilton.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.