Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Eurosatory 2014: Kable Radiotechniki

Przemysł zbrojeniowy, 20 czerwca 2014

Jedyny wystawiający się w Paryżu polski dostawca specjalistycznych podzespołów, podwrocławska Radiotechnika Marketing, zaprezentowała polowy gigabitowy kabel PGKS 4X2X0, 34-K5EPU.

Kabel o długości 75 m na standardowym bębnie PKL. W dobie coraz bardziej rozpowszechnionej w życiu cywilnym łączności bezprzewodowej, wykorzystywanie takiego zestawu wydaje się anachronizmem. Jednak faktem jest, że w przypadku znacznego nagromadzenia w jednym miejscu wzajemnie interferujących urządzeń elektronicznych i elektrycznych oraz w sytuacji zakłócania przez przeciwnika łączności radiowej, wysokiej jakości kable są niezastąpione

Czteroparowy kabel jest przeznaczony do pracy w polowych sieciach komputerowych i multimedialnych, sieciach komputerowych LAN o zwiększonej przepływności binarnej przy jednoczesnej transmisji dwukierunkowej. Ekran chroni kabel przed zewnętrznymi zakłóceniami elektromagnetycznymi i zapobiega emisji na zewnątrz. Jednocześnie spełnia wszystkie wymogi dotyczące prace w trudnych warunkach pogodowych i w wodzie na głębokości do 10 m. Dzięki specjalnej masie poliuretanowej i wzmocnieniom ze stalowych strun, udało się zachować wysoką elastyczność w pełnym zakresie temperatur.

Złącze RJ45 w wersji wojskowej. Można je naprawiać w warunkach polowych w przypadku uszkodzenia wewnętrznej, stosunkowo delikatnej części / Zdjęcia: Michał Likowski

Radiotechnika Marketing wystawiała też inne swoje produkty, w tym kolejną nowość, inwerter IRM01, który charakteryzuje się uzyskiwaniem czystej sinusoidy prądu zmiennego. Mimo, że urządzenia te nie wywołują powszechnego zainteresowania, nie jest bez nich możliwe tworzenie zaawansowanych technicznie systemów elektronicznych, w tym wozów bojowych czy systemu BMS. Według przedstawicieli spółki, Radiotechnika Marketing stale zwiększa eksport. O ile kilka lat temu stanowił on niewielką część obrotów, obecnie przekracza już 15%.


Drukuj Góra