Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjczycy kupują 140 dodatkowych Mastiffów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 października 2007

Premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown poinformował Parlament o zamiarze kupna 140 dodatkowych pojazdów zabezpieczonych przed wybuchami min typu Mastiff. Mają one zostać wykorzystane w operacjach w Iraku i Afganistanie.

Brytyjskie Mastiffy w Iraku

Negocjacje na temat zakupu mają potrwać jeszcze kilka tygodni. Brytyjskie ministerstwo obrony prowadzi obecnie rozmowy z administracją amerykańską na temat zgody dla producenta - Force Protection Inc. na eksport tych pojazdów w ramach Foreign Military Sale.

Sześciokołowe Mastiffy wywodzą się z używanych przez US Marines pojazdów Cougar. Wprowadzono w nich ok. 50 modyfikacji w stosunku do oryginału. Brytyjczycy zamówili w czerwcu 2006 pierwszych 108 pojazdów tego typu. Po modyfikacjach brytyjskie Mastiffy zaczęły docierać do Iraku pod koniec 2006. Cieszą się tam znakomitą opinią wśród żołnierzy. Obecnie używają oni około 80 Mastiffów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.