Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Inteligentna kabina pasażerska

Lotnictwo cywilne, 02 lipca 2014

BAE Systems proponuje nowe wyposażenie kabin samolotów pasażerskich, zwiększające komfort podróży.

Wizualizacja nowego wyposażenia kabiny samolotu pasażerskiego, zwanego IntelliCabin / Zdjęcie: BAE Systems

Nowoczesne wyposażenie kabiny pasażerskiej, zwane IntelliCabin, proponowane przez BAE Systems zapewni znaczną poprawę warunków lotu dla pasażerów klasy ekonomicznej. Obejmuje ono m. in. zasilanie elektryczne zabudowane w fotelu, oświetlenie wnętrza kabiny diodami elektroluminescencyjnymi (LED), przyciemniane okna i  bezprzewodowy system rozrywkowy. Dzięki umieszczeniu zasilania w fotelu uzyskuje się znaczne zmniejszenie masy i kosztów eksploatacji. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest inteligentne rozdzielanie energii, zależnie od potrzeb każdego pasażera i wszystkich urządzeń w kabinie.

Natomiast oświetlenie LED i przyciemniane okna zwiększają komfort podróży. Personel pokładowy może regulować natężenie oświetlenia i temperaturę przy pomocy centralnej tablicy sterowania lub urządzeń ręcznych, z dowolnego miejsca w samolocie, dzięki czemu może poświęcić więcej czasu na obsługę i pomoc pasażerom w trakcie lotu.

Jak mówi Jared Shoemaker, dyrektor działu Cabin Systems, BAE Systems Commercial Aircraft Solutions: Czasami latanie może być stresujące, zwłaszcza, gdy trzeba przekroczyć różne strefy czasowe lub odbyć lot dalekodystansowy. Postawiliśmy sobie zadanie opracowania nowej technologii, która może zapewnić jak najlepsze warunki pasażerom i załodze podczas lotu, ułatwiając w logiczny sposób zmianę środowiska IntelliCabin pomaga w aklimatyzacji i zapewnia bardziej komfortową atmosferę podczas całego lotu, powodując, że pasażer nie czuje się zmęczony po przylocie.

Według przedstawicieli BAE Systems wyposażenie IntelliCabin może być dostępne w samolotach pasażerskich już w 2015.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.