Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francuskie próby Exoceta

Marynarka wojenna, 03 lipca 2014

Marynarka wojenna Francji przeprowadziła w rejonie Reunion próbę odpalenia pocisków przeciwokrętowych MM38 Exocet z okrętów patrolowych typu Floréal.

Przeprowadzona pod koniec czerwca próba pozwoliła na przećwiczenie scenariusza, w którym oba francuskie okręty ostrzeliwują ten sam cel nawodny, zwiększając szanse na jego trafienie / Zdjęcie: MO Francji

Próba odbyła się pod koniec czerwca u wybrzeży położonej na Oceanie Indyjskim wyspy Reunion. Do jej przeprowadzenia użyto dwóch francuskich okrętów patrolowych typu Floréal, Floréal (730) i Nivôse (F732). Obie jednostki odpaliły po jednym pocisku MM38 Exocet w kierunku ustawionego na specjalnej platformie symulowanego celu nawodnego.

Przeprowadzone strzelanie pozwoliło na przećwiczenie scenariusza, w którym obie jednostki atakują ten sam wrogi okręt, zwiększając szansę na jego zniszczenie. Patrolowce na co dzień stacjonują na Reunion i często wspólnie patrolują wody francuskiej wyłącznej strefy ekonomicznej.

Przez ostatnie miesiące Floréal brał udział w patrolach antypirackich, prowadzonych w ramach unijnej wielonarodowej operacji morskiej, Atalanta. To była 5. misja tej jednostki u wybrzeży wschodniej Afryki pod auspicjami UE. Po jej zakończeniu, francuski okręt skierował się do portu macierzystego na Reunion (Rafale na Reunion, 2014-04-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.