Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ex-niemieckie MANy coraz bliżej Paragwaju

Wojska lądowe, 03 lipca 2014

Siły zbrojne Paragwaju odbiorą niebawem partię samochodów ciężarowych MAN, odkupionych w zeszłym roku od Niemiec.

Ex-niemieckie samochody ciężarowe zostaną oficjalnie odebrane przez wojska lądowe Paragwaju, gdy tylko zakończą się wszystkie związane z tym procedury. Wozy będą eksploatowane zarówno przez siły zbrojne, jak i lokalne społeczności / Zdjęcie: MO Niemiec

Na mocy porozumienia sprzed roku, siły zbrojne Paragwaju odkupiły od Niemiec 20 samochodów ciężarowych rodziny MAN, za cenę 1,37 mln USD (4,1 mln zł). Pojazdy występują w odmianie 5- i 7-tonowej. Jeden z nich został wyposażony w żuraw.

Omawiane pojazdy były w przeszłości użytkowane przez wojska lądowe Niemiec. Podana kwota, to nie tylko koszt ich zakupu, ale też remontu i przynajmniej częściowej modernizacji, w tym przystosowania do pracy w trudnych warunkach pogodowych. Pojazdy będą używane przede wszystkim przez Ejército Paraguayo (wojska lądowe Paragwaju).

Według lokalnej prasy, Paragwajczycy prowadzą obecnie rozmowy na temat odkupienia innych ex-niemieckich samochodów terenowych. W grę może wchodzić zakup około 300 pojazdów różnych typów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.