Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

123 śmigłowce dla przedsiębiorstw z ChRL

Lotnictwo cywilne, 07 lipca 2014

Airbus Helicopters podpisał dziś umowy sprzedaży 123 śmigłowców, wraz z opcjami. Ich nabywcami są 3 przedsiębiorstwa z ChRL.

Zdjęcie: Airbus Helicopters

Porozumienia podpisano dzisiaj, w Pekinie, w trakcie spotkania kanclerz Niemiec Angeli Merkel i premiera ChRL Li Keqianga. Kontrakty zostały zawarte przez przedsiębiorstwa Fujian Xinmei General Aviation Co. (GAC), Guangdong Baiyun GAC i Yunnan Fengxiang GAC. Zamówione przez nie śmigłowce będą używane do różnorodnej działalności lotniczej: prac wysokościowych, lotów widokowych, transportu osób, ratownictwa medycznego oraz misji poszukiwawczo-ratowniczych.

Fujian Xinmei GAC nabędzie 5 AS350 B3e, które zostaną dostarczone przed końcem br. Xinmei zakupiło już śmigłowce tego typu w 2012. Dzięki dzisiejszej transakcji stanie się jednym z największych użytkowników AS350 B3e w kraju. Przedsiębiorstwo, zajmujące się głównie agrolotnictwem i różnego rodzaju usługami lotniczymi, zobowiązała się także do nabycia kolejnych 50 śmigłowców lekkich, jedno- i dwusilnikowych, w ciągu następnych 6 lat.

Towarzystwo Guangdong Baiyun GAC także złożyło zamówienie na 50 śmigłowców Ecureuil i EC135. W br. przedsiębiorstwo odbierze jednego EC130 T2, a w kwietniu 2015 dołączą do niego 3 EC135 T2e. Pozostałe śmigłowce zostaną przekazane Guangdong Baiyun w ciągu następnych 5 lat. Przwoźnik zamierza rozwinąć swoją działalność, oferując usługi w zakresie śmigłowcowej służby ratownictwa medycznego (HEMS), poszukiwania i ratownictwa, czy transportu pracowników.

Yunnan Fengxiang GAC, zajmujące się inwestycjami i rozwojem działalności przewozowej, kupiło 18 wiropłatów AS350 B3e. Obecnie flota towarzystwa liczy 2 śmigłowce tego typ. W br. dostarczone zostaną pierwsze cztery nowozakupione AS350 B3e. Pozostałych 14 będzie przekazanych w ciągu następnych 2 lat. Fengxiang zamierza zajmować się m. in. lotami widokowymi, przewozami biznesowymi, a nawet działalnością HEMS.

Pod koniec ub. r. w ChRL zarejestrowanych było 121 śmigłowców Airbus Helicopters, co stanowi 26% rynku i aż 40% wiropłatów z napędem turbinowym (Trzy Eurocoptery dla chińskiej energetyki, 2013-05-22, 1000 śmigłowców z Francji i ChRL, 2014-03-27).. Wśród nich są m.in. 23 AS350 B3e (na zdjęciu).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.