Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Spike w Słowiańsku?

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 08 lipca 2014

Zgodnie z informacjami ujawnionymi przez ukraińskiego dziennikarza Romana Boczkały na portalu społecznościowym, w Słowiańsku wśród przejętego przez ukraińskie siły uzbrojenia, miano znaleźć m. in. wyprodukowane w Polsce przeciwpancerne pociski kierowane Spike.

Wśród uzbrojenia zdobytego przez ukraińską armię znaleziono rosyjską broń przeciwpancerną m.in. ppk Szturm, RPG-26 i rakietowe miotacze ognia RPO Trzmiel oraz przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe Igła / Zdjęcie: MO Ukrainy

Informacja jest rozpowszechniana również na innych ukraińskich portalach internetowych, bez podawania dodatkowych szczegółów i ilustrowana zdjęciami, na których widać zestaw ppk Spike z targów uzbrojenia. Co ciekawe na opublikowanych zdjęciach zdobytego uzbrojenia ze Słowiańska nie ma domniemanych polskich ppk.

Według ukraińskiego dziennikarza w 2007 Polska miała dostarczyć Gruzji ppk Spike, które zostały przejęte przez Rosję podczas konfliktu w 2008 (Walki w Osetii Południowej, 2008-08-08, Walki rosyjsko-gruzińskie, 2008-08-08).

Z informacji RAPORT-wto wynika, że Polska nigdy nie sprzedała Gruzji tego typu uzbrojenia, którego zaawansowanie techniczne wymaga od obsługi specjalistycznych szkoleń m. in. na trenażerach.

Wcześniej ukraińskie media informowały, że separatyści używają polskich przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych (ppzr) Grom, które również miały pochodzić z Gruzji.

Niestety nie udało nam się skontaktować z ZM Mesko, polskim producentem ppk Spike.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.