Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amazońska inwestycja

Marynarka wojenna, 11 lipca 2014

Brazylia i Kolumbia zaprojektują nową łódź do patrolowania Amazonki, Buque Patrullero Amazónico.

W pracach nad projektem nowych łodzi patrolowych, kolumbijskie Cotecmar wykorzysta doświadczenia nabyte przy budowie wielozadaniowego okrętu Patrullera de Apoyo Fluvial Pesada. Jednostka ma 40,3 m długości i 9,5 m szerokości. Jej wyporność wynosi 373 t. Rozwija prędkość 9 w. Autonomiczność obliczono na 12 dni. Okręt przystosowano do działań na sieciocentrycznym polu walki, wsparcia logistycznego sojuszniczych jednostek oraz prowadzenia operacji lotniczych, dzięki możliwości transportu na pokładzie śmigłowca średniego (np. Bell 212) Zdjęcie: Cotecmar

Resorty obrony obu państw ustaliły, że kolumbijski Cotecmar i brazylijskie Emgepron, zaprojektują i zbudują prototyp łodzi patrolowej Buque Patrullero Amazónico (BPA). W pracach nad konstrukcją, Kolumbijczycy wykorzystają doświadczenie nabyte podczas projektowania 40-m wielozadaniowego okrętu, Patrullera de Apoyo Fluvial Pesada.

BPA będą służyły do patrolowania Amazonki, która wykorzystywana jest do przerzutu narkotyków i uzbrojenia przez lokalne grupy przestępcze i ugrupowania zbrojne. Zadanie ułatwia im słaba kontrola rzeki przez służby bezpieczeństwa położonych wzdłuż niego państw. Dotychczasowe działania podejmowane m.in. przez Kolumbię, w tym zakup serii poduszkowców GH-2000TD, brytyjskiego Griffon Hoverwork (Kolumbia używa GH-2000TD, 2013-10-31), okazały się mało efektywne.

Dla Brazylii wprowadzenie do służby BPA nie będzie pierwszym doświadczeniem w używaniu kolumbijskich łodzi patrolowych. Brazylijskie siły zbrojne zakupiły w ostatnich latach cztery jednostki typu Lanchas Patrulleras de Río (LPR-40), które będą eksploatowane przez marynarkę wojenną i wojska lądowe tego państwa (Pierwsze LPR 40 już w Brazylii, 2013-09-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.