Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W Finlandii rozbił się Junior

Lotnictwo cywilne, 12 lipca 2014

W Finlandii podczas startu do lotu szkolnego rozbił się szybowiec SZD-51 Junior. Jego pilot zginął.

Rozbity szybowiec to jednomiejscowy PZL Bielsko SZD-51-1 Junior nr rej. OH-804, nabyty w 1989. Należał do Porin Ilmailukerho (stowarzyszenia szybowcowego). Był używany do szkolenia / Zdjęcie: Porin Ilmailukerho

Wczoraj ok. 14.15 czasu lokalnego w czasie startu za samolotem z lotniska Piikajärvi koło Kokemäellä (Kokemaki) w Finlandii rozbił się szybowiec SZD-51 Junior. Jego pilot utracił panowanie nad szybowcem, gdy samolot holujący wykonał gwałtowny zwrot. Szybowiec z dużym pochyleniem spadł na ziemię z wysokości około 10 metrów. Według raportu policji, uderzył w powierzchnię pasa pod kątem 45°. Samolot holujący wylądował na lotnisku startu bez problemów.

Młody pilot szybowca doznał poważnych obrażeń. Zmarł w drodze do szpitala. Pochodził z Turku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.