Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa kambodżańskiego Z-9

Lotnictwo wojskowe, 15 lipca 2014

W Kambodży rozbił się śmigłowiec Harbin Z-9. W katastrofie zginęło 5 żołnierzy wojsk lotniczych, w tym dwóch generałów. Katastrofę przeżyła tylko jedna osoba.

Załadunek wraku na ciężarówkę, po wydobyciu go na brzeg

Wczoraj rano śmigłowiec Harbin Z-9 kambodżańskich wojsk lotniczych wykonywał lot w okolicach stolicy – Phnom Phen. To był już drugi jego lot tego dnia. Na pokładzie znajdowało się 6 żołnierzy. Lot odbywał się kilkanaście kilometrów na południe od miasta. Z nieznanych przyczyn ok. 9.30 śmigłowiec rozbił się, uderzając o ścianę urwiska i spadł do wody.

Śmigłowiec uderzył w ścianę urwiska i wpadł do wody

Trudne warunki terenowe utrudniały akcję poszukiwawczo-ratowniczą. Po odnalezieniu wraku i wydobyciu go z wody okazało się, że przednia część kadłuba z przedziałem załogi i pasażerów została całkowicie zniszczona. Pięć osób ze znajdujących się na pokładzie śmigłowca zginęło. Wśród nich było dwóch pilotów i dwóch generałów (dywizji i brygady). Szósty żołnierz przeżył i ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

Śmigłowce Z-9 po przekazaniu ich kambodżańskim wojskom lotniczym / Zdjęcia: guancha.cn

Rozbity śmigłowiec to wyprodukowany w ChRL Harbin Z-9WE (kopia Eurocoptera AS365N Dauphin) nr rej. MH-904. Kambodża kupiła 12 śmigłowców tego typu w 2011. Zostały one dostarczone pod koniec ubiegłego roku (Kambodża odbiera Z-9, 2013-11-27). W br. kambodżańskie Z-9WE uczestniczyły m.in. w poszukiwaniach zaginionego samolotu pasażerskiego Malaysian Airlines (lot MH370).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.