Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej

Lotnictwo cywilne, 18 lipca 2014

W dniach 22 lipca - 2 sierpnia w Toruniu odbędą się Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej.

Mistrzostwa Świata z 2011 uznano za jedne z najlepiej przygotowanych i przeprowadzonych, dlatego FAI zdecydowała się powierzyć organizację tegorocznej imprezy ponownie Aeroklubowi Pomorskiemu. W zawodach weźmie udział cała światowa czołówka w tej dyscyplinie. W Toruniu pojawi się ponad 70 zawodników.

12 lipca, także w Toruniu, zakończyły się Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Sama liczba uczestników była rekordowa - podkreśla trener kadry narodowej Jerzy Makula. - Wystartowało aż 26 zawodników. Zawody miały międzynarodową obsadę, startowało czterech mistrzów świata. W klasie Unlimited zwyciężył Jerzy Makula. Drugi był znakomity japoński szybownik Tomonari Kaji, trzecim był kolejny z polskich mistrzów - Maciej Pospieszyński. Czwarty był aktualny mistrz świata, Rosjanin Vladimir Ilinskiy, a piąty -  trzykrotny mistrz świata Georgy Kaminskiy.

Jerzy Makula wśród zawodników

Mistrzostwa Polski miały przede wszystkim za zadanie wyłonić reprezentację kraju na MŚ w liczniejszej klasie Advanced. Wygrał, i to zdecydowanie, Michał Andrzejewski z Aeroklubu Warszawskiego. Niestety, nie może on wziąć udziału w Mistrzostwach Świata z powodów zawodowych.

Ostateczny skład reprezentacji naszego kraju w klasie Advanced to: Sławomir Talowski, Katarzyna Żmudzińska, Mirosław Wrześniewski, Michał Klimaszewski, Łukasz Witkowski, Jacek Bogatko, Sławomir Cichoń i Wojciech Gałuszka. Natomiast w skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w klasie Unlimited wchodzą: Jerzy Makula, Maciej Pospieszyński, Magdalena Stróżyk i Tomasz Kaczmarczyk.

Maciej Pospieszyński po zakończeniu jednego z lotów / Zdjęcia: Aeroklub Pomorski

Pierwsze konkurencje rozegrane zostaną 23 lipca. Tego dnia w toruńskim Dworze Artusa odbędzie się uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw. Zmagania szybowników można podziwiać nad płytą toruńskiego lotniska do 1 sierpnia.

Na zakończenie Mistrzostw, 2 sierpnia, zaplanowano pokaz lotniczy z udziałem m.in. grupy akrobacyjnej Żelazny i zespołu akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry.  Przed publicznością wystąpią też triumfatorzy Mistrzostw w pokazach indywidualnych, wykonujący wiązanki w rytm muzyki i ze świecami dymnymi zabudowanymi na końcach skrzydeł szybowców.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.