Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Torpedy dla Turcji

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 18 lipca 2014

Amerykański Raytheon uzbroi tureckie morskie samoloty patrolowe ATR 72-600 TMPA w lekkie torpedy MK 54 i MK 46.

W ramach programu Meltem 3, marynarka wojenna Turcji odbierze, do 2018, 6 morskich samolotów patrolowych ATR 72-600 TMPA (Turkish Maritime Patrol Aircraft). Samoloty modyfikowane są na terenie zakładów TAI w Akinci. Na mocy zawartego w połowie 2013 porozumienia, Włosi dostarczyli też Turcji 2 wielozadaniowe ATR 72-600 TMUA (Turkish Maritime Utility Aircraft) / Zdjęcie: Alenia Aermacchi

Przez najbliższe 2,5 roku Raytheon będzie pomagał włoskiej Alenii Aermacchi w integracji lekkich torped MK 54 i MK 46 z modyfikowanymi dla Turcji samolotami ATR 72-600 TMPA (Turkish Maritime Patrol Aircraft). Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 5,7 mln USD (17,5 mln zł). Większość prac zostanie wykonana na terenie zakładów, występujących jako podwykonawca, Turkish Aerospace Industries w Akinci, położonym 35 km na północny zachód od Ankary.

W ramach zawartego wiosną 2013 porozumienia, włoski producent zmodyfikuje i dostarczy tureckiej marynarce wojennej m.in. 6 patrolowych ATR 72-600 TMPA (ATR 72-600 dla marynarki wojennej Turcji, 2013-05-09). Samoloty otrzymają, dostarczony przez Thalesa, system AMASCOS  (Airborne Maritime Situation & Control System) zapewniający łączność i świadomość sytuacyjną w czasie rzeczywistym, a także łącze informacyjne Link 16 i układ automatycznej wymiany danych między statkami (AIS). Do ich głównych zadań należeć będzie m.in. zwalczanie okrętów podwodnych (ZOP), stąd potrzeba doposażenia je w lekkie torpedy, które będą przenoszone na dwóch pylonach na burtach kadłuba.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.