Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rynek bsl podwoi się w ciągu dekady

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, 21 lipca 2014

Według Teal Group, rynek lotniczych systemów bezzałogowych prawie podwoi się w ciągu dekady. Nieco wzrośnie w nim udział systemów cywilnych.

Jeden z najpopularniejszych cywilnych bezzałogowców – DJI Phantom. Po krótkim przeszkoleniu może go obsługiwać prawie każdy, wykonując nawet ponad 20-minutowe loty w zasięgu kilkuset metrów / Zdjęcie: DJI

Zajmująca się analizami rynku lotniczego i zbrojeniowego Teal Group ogłosiła prognozę, z której wynika, że rynek lotniczych systemów bezzałogowych prawie podwoi się w ciągu dekady. Wartość sprzedaży ma wzrosnąć z obecnych 5,7 mld USD (17,5 mld zł) do 9,9 mld USD (30,3 mld zł). Rynek bsl będzie się nadal szybko rozwijał i globalizował – stwierdził Philip Finnegan, autor studium. Łączna wartość sprzedaży latających bezzałogowców w ciągu dekady ma sięgnąć 77 mld USD (236 mld zł).

Według przewidywań Teal Group, w sprzedaży bsl będzie rosnąć udział systemów cywilnych (Testy Quadcruisera Airbusa, 2014-05-25; Milion dolarów za idee dla bsl, 2014-05-11; Bsl znowu nad granicami USA, 2014-02-08; WanderB zasilany ogniwami paliwowymi, 2014-01-19; Czterowirnikowiec z wszystkiego, 2013-11-18; 7,5 tys. komercyjnych bsl nad USA w 5 lat, 2013-11-10; Bsl przeciw kłusownikom, 2013-01-03). Analitycy szacują, że obecnie wynosi on zaledwie 11%, a w ciągu dekady ma wzrosnąć do 14%. Problemem w tym wypadku są niejasności prawne z użytkowaniem kontrolowanej, cywilno-wojskowej przestrzeni powietrznej.

Większość wartości systemów bezzałogowych stanowi wyposażenie pokładowe. Obecnie jego wartość sięga 2,8 mld USD (8,6 mld zł), a w 2023 ma być dwukrotnie większa. To oznacza, że udział różnego rodzaju czujników (EO/IR, SAR, systemy SIGINT i EW oraz C4I) w wartości sprzedaży bsl wzrośnie o kilkanaście procent.

Największy udział w rynku bsl zachowają Stany Zjednoczone. W badaniach i rozwoju za 10 lat wyniesie on aż 65%, a w sprzedaży gotowych systemów 53%. Analitycy oceniają, że na rynku bsl dominuje ponad 40 przedsiębiorstw z USA, RPA, Izraela i Europy. Na nowe dla siebie obszary coraz dynamiczniej wchodzą giganty informatyczne i handlowe, w tym Google (Google kupiło Boston Dynamics, 2013-12-17), Facebook (Bsl dla Facebooka , 2014-03-31) i Amazon.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.