Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Holandia chroniona z Volkel

Lotnictwo wojskowe, 24 lipca 2014

Od tygodnia przestrzeń powietrzą Holandii chroni para dyżurna F-16 stacjonująca w bazie wojsk lotniczych w Volkel na południu kraju.

KLu dysponuje 87 samolotami wielozadaniowymi F-16AM/BM. Ostatnio podrywano jest pod koniec kwietnia, kiedy do holenderskiej przestrzeni powietrznej zbliżyły się rosyjskie bombowce strategiczne Tu-95MS / Zdjęcie: MO Holandii

Zlokalizowana w Volkel w prowincji Brabancja Północna, baza Koninklijke Luchtmacht (wojsk lotniczych Holandii) przejęła w ostatnich dniach odpowiedzialność za ochronę przestrzeni powietrznej Holandii i wydzielonego sektora powietrznego nad Morzem Północnym. Na jej terenie stacjonuje para dyżurna samolotów myśliwskich F-16, która będzie reagować na wszelkie przypadki naruszenia przestrzeni powietrznej lub strefy identyfikacji obrony powietrznej Holandii przez obce statki powietrzne, tak wojskowe jak cywilne.

Wojskowi z Volkel przejęli obowiązki dotychczas wykonywane przez lotników z bazy w Leeuwarden, leżącej na terenie północnej prowincji Fryzja (Dyżury bojowe holenderskich F-16, 2013-07-19; Błąd holenderskiego F-16, 2013-11-07).

Operacje powietrzne podejmowane przez lotników z Volkel będą koordynowane z centrum kontroli operacji powietrznych zlokalizowanym w  Nieuw-Milligen na terenie centralnej prowincji Geldria. Baza na południu Holandii otrzymała ostatnio nowe wyposażenie przeciwpożarowe, w tym wozy strażackie dostarczone przez austriackie przedsiębiorstwo Rosenbauer, które stanowią uzupełnienie dotychczas eksploatowanych E-One Titan (Nowe wozy strażackie dla KLu, 2014-02-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.