Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

QinetiQ poszerza ofertę szkoleniową

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 29 lipca 2014

Brytyjska QinetiQ porozumiała się z Autonomous Surface Vehicles w sprawie dostawy łodzi motorowych, służących do symulowania asymetrycznego konfliktu morskiego.

Dostarczane przez AMV łodzie motorowe mogą być wykorzystywane zarówno do ćwiczenia fizycznej eliminacji zagrożeń, jak i samych procedur ich wykrywania – przez pokładowe urządzenia obserwacji i analizy otoczenia – w oparciu o emitowaną przez jednostki sygnaturę akustyczną lub termiczną / Zdjęcie: AMV

Porozumienie dotyczy dostawy i obsługi technicznej kolejnych bezzałogowych jednostek motorowych rodziny C-Target. Konstrukcje wykorzystywane są w organizowanych przez QinetiQ szkoleniach, w czasie których załogi okrętów ćwiczą operowanie podczas symulowanego konfliktu asymetrycznego. Trenowane są procedury wykrywania i zwalczania zagrożenia w postaci szybko poruszających się bezzałogowych lub załogowych (sterowanych przez zamachowca-samobójcę) łodzi motorowych, wypełnionych materiałem wybuchowym. W 2013 ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii zleciło QinetiQ opracowanie systemu służącego do detekcji i eliminacji tego rodzaju zagrożenia (Ochrona przed łodziami motorowymi, 2013-04-05).

W ciągu ostatnich 18 miesięcy ASV przekazała QinetiQ dziewięć łodzi, w tym kilka prezentowanego na zdjęciu modelu C-Target 13. Konstrukcja ma 12,9 m długości i 2,7 m szerokości. Rozwija prędkość ponad 45 w.

Nowa oferta QinetiQ, która do tej pory ograniczała się do wykorzystania statków powietrznych i jednostek podwodnych, skierowana jest do państw, które wysyłają okręty na wody przybrzeżne, gdzie mogą one zostać zaatakowane przy użyciu szybko poruszających się jednostek, wykorzystywanych do prowadzenia działań o charakterze asymetrycznym.

W prowadzonych szkoleniach, QinetiQ wykorzystuje wnioski wyciągnięte po incydencie z USS Cole (DDG 67) z 2000. Stacjonujący na terenie portu morskiego w Adenie, amerykański niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke został zaatakowany przez terrorystów poruszających się na łodzi motorowej (Termin rozprawy w sprawie ataku na USS Cole, 2013-08-27). W wyniku ataku śmierć poniosło 17 marynarzy i oficerów, a kolejnych 39 odniosło obrażenia. Okręt wycofano ze służby na 3 lata.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.