Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne próby ppk Javelin

Wojska lądowe, 30 lipca 2014

Lockheed Martin kontynuuje próby przeciwpancernych pocisków kierowanych Javelin odpalanych z pojazdów wojskowych.

Ppk Javelin są produkowane seryjnie od 1994. Używane są przez US Army i USMC oraz siły zbrojne 14 innych państw / Zdjęcie: Lockheed Martin

Ostatnie próby przeprowadzono na terenie US Army Redstone Arsenal w Alabamie. Pociski odpalono z osadzonego na pojeździe zdalnie sterowanego modułu uzbrojenia (zsmu). Javeliny zniszczyły dwa cele opancerzone, w tym czołg T-62.

Próby w Alabamie prowadzono na zlecenie jednego z klientów, który rozważa integrację Javelinów z wyrzutniami osadzonymi na pojazdach wojskowych. Producenci nie podają co prawda, o które państwo chodzi, jednak wiele wskazuje na Norwegię.

Oslo sponsorowało już tego typu próby, prowadzone 2 lata temu na terenie jednego z norweskich poligonów w Rena, na wschodzie kraju. Na ich potrzeby pociski zintegrowano z wyrzutnią jednego ze zsmu Protector RWS Kongsberga, osadzonym na kołowym transporterze opancerzonym Piranha V 8x8.

Lockheed Martin i Raytheon prowadziły w ostatnich miesiącach serię prób ogniowych, próbując zintegrować ppk Javelin m.in. z 12-rurową uniwersalną wyrzutnią Centurion oraz opracowaną przez siebie uniwersalną wieżą przeznaczoną dla wozów bojowych o masie poniżej 20 t (Javelin odpalony z wieży, 2014-05-16, Javelin odpalony z Centuriona, 2013-12-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.