Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australia modernizuje obronę przeciwlotniczą

Wojska lądowe, 31 lipca 2014

Wojska lądowe Australii zamierzają wzmocnić środki obrony przeciwlotniczej bardzo krótkiego zasięgu.

Wśród proponowanych Australii rozwiązań jest modernizacja zestawów RBS70 do standardu NG oraz ich integracja z radarami obserwacji przestrzeni powietrznej Giraffe AMB, zakupionymi przez Canberrę w 2010 za 550 mln SEK (247,9 mln zł) / Zdjęcie: MO Australii

W ramach fazy 7B rządowego programu modernizacji wyposażenia wojsk lądowych (Land 121), Australia zamierza zmodernizować obecnie używane zestawy przeciwlotnicze RBS70 - współdziałające z przenośnymi radarami PSTAR-ER (Portable Surveillance and Target Acquisition Radar - Extended Range) - do wersji RBS70 Next Generation (NG), wyposażonej w zmodernizowany system celowniczy i urządzenia obserwacji nocnej (Udana prezentacja RBS 70 NG, 2011-10-13). Na podobne rozwiązanie zdecydowała się ostatnio Irlandia (Modernizacja irlandzkich RBS70, 2014-06-12). Alternatywą jest zakup zupełnie nowych zestawów.

Według przyjętego w 2009 Defence Capalibity Plan, decyzja w omawianej sprawie powinna zostać ogłoszona w 2016, a zgłoszenie wstępnej gotowości bojowej zestawów 2 lata później. W zależności od obranego rozwiązania – modernizacji lub zakupu nowego uzbrojenia – program ma kosztować Australijczyków 0,5-1 mld AUD (1,4-2,8 mld zł). Jego szczegóły, w tym wymagania taktyczno-techniczne przetargu, zostaną opracowane w przyszłym roku, po publikacji nowej australijskiej Białej Księgi.

Faza 7B programu Land 121 traktowana jest przez Canberrę priorytetowo. W ocenie władz centralnych, obecnie używane zestawy przeciwlotnicze nie są bowiem w stanie zapewnić wystarczającej ochrony przed wszystkimi rodzajami zagrożeń powietrznych, w tym śmigłowcami szturmowymi najnowszej generacji. Nowe lub zmodernizowane zestawy przeciwlotnicze trafią do 16th Air Land Regiment (16 ALR), wchodzącego w skład 6th Brigade (CS&ISTAR), eksploatującego obecne zestawy RBS70.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.