Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Balonowe mistrzostwa w Nałęczowie

Lotnictwo cywilne, 11 sierpnia 2014

W Nałęczowie zakończyły się 30. Balonowe Mistrzostwa Polski i 9. Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar SPA Nałęczów i ML Skrzydlata Polska. Zwyciężył Litwin Rokas Kostiuskiev.

Nad Nałęczowem walczyło blisko czterdzieści załóg balonów na ogrzane powietrze. Rozegrano cztery konkurencje. Wygrał Litwin Rokas Kostiuskiev

Zawodom towarzyszył Piknik Lotniczy, podczas którego można było  zobaczyć m.in. pokaz akrobacji Zespołu Samolotów Biało-czerwone Iskry, pokazy antyterrorystyczne i tresury psów policyjnych, koncerty lokalnych zespołów, a także pełne przebojów koncerty zespołów Vox i Żuki.

Co wieczór odbywała się fiesta, której podkład muzyczny zapewniał DJ Marek z Zakopanego

W piątek i sobotę po południu i wieczorem w Parku Zdrojowym trwała zabawa pod gołym niebem z kulminacją w postaci nocnych pokazów balonów. Imprezie towarzyszył Kiermasz Produktów Turystycznych i Lokalnych.

Po raz pierwszy w historii nad Nałęczowem pojawił się zespół akrobacyjny Biało-czerwone Iskry

W zmaganiach, które rozpoczęły się 6 sierpnia, wystartowali najlepsi baloniarze z Polski, Francji, Litwy i Emiratów Arabskich. Do Nałęczowa przybyło 37 załóg, z których 34 zostały sklasyfikowane. 10 sierpnia ogłoszono wyniki zawodów. W klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się Litwin Rokas Kostiuskiev, który wyprzedził Witolda Filusa z Aeroklubu Krakowskiego i Zbigniewa Jagodzika z Aeroklubu Leszczyńskiego. Tuż za podium uplasowała się najlepsza kobieta – Beata Choma z Aeroklubu Poznańskiego.

Najlepsi zawodnicy zawodów, organizatorzy i sponsorzy. W środku zwycięzca Rokas Kostiuskiev

Kolejne miejsca zajęli: piąte –  Agne Simonevaviciute (Litwa), szóste – Bartosz Nowakowski (Aeroklub Wrocławski), siódme – Mirosław Kowalski (Aeroklub Leszczyński), ósme Molnar Csaba (Węgry), dziewiąte – Tomasz Filus (Aeroklub Krakowski) i dziesiąte Daiva Rakauskaite (Litwa).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.