Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Próby egzoszkieletu Fortis

Przemysł zbrojeniowy, 20 sierpnia 2014

Lockheed Martin otrzymał zlecenie na dostawę do prób co najmniej dwóch egzemplarzy egzoszkieletu Fortis.

Doposażony w specjalny manipulator, Equipois zeroG, egzoszkielet Fortis pozwala na trzymanie i używanie narzędzi o masie do 16 kg / Zdjęcie: Lockheed Martin

Zleceniodawcą jest działające w imieniu US Navy, National Center for Manufacturing Sciences. Próby będą prowadzone w ramach programu Commercial Technologies for Maintenance Activities, na terenie ośrodków testowych tego rodzaju sił zbrojnych USA, a także bezpośrednio w miejscu ich docelowego użycia – portach morskich i bazach materiałowych. Szczegóły porozumienia nie zostały podane do publicznej wiadomości. W przeszłości testowano inne egzemplarze egzoszkieletów tego producenta, przeznaczone do użycia bezpośrednio na polu walki (US Army przetestuje egzoszkielety HULC, 2010-07-20).

Celem przedsięwzięcia jest ocena przydatności egzoszkieletu Lockheed Martina do użycia przez pracowników technicznych i zaopatrzeniowców US Navy, którzy na co dzień pracują przy użyciu ciężkiego i często wymagającego obsługi wielu osób sprzętu lub też narażeni są na nadmierny wysiłek fizyczny przy transporcie zaopatrzenia i wyposażenia wojskowego.

Jeżeli próby Fortis przebiegną pomyślnie, producent może liczyć na zlecenie na dostawę seryjnych egzoszkieletów, które zostaną rozdysponowane w poszczególnych bazach zaopatrzeniowych US Navy. W przyszłości urządzenie ma też znaleźć zastosowanie przy obsłudze okrętów bezpośrednio w portach morskich. Pozwoli to na znaczne skrócenie czasu przeglądów technicznych i napraw jednostek, zwiększając jednocześnie ich trwałość użytkową i wydłużając okres służby.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.