Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Produkcja Talonów dla ZEA

Przemysł zbrojeniowy, 15 września 2014

Raytheon rozpoczął produkcję seryjną pocisków Talon dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Rysunek: Raytheon

Przedsiębiorstwo Raytheon Missile Systems poinformowało dziś o rozpoczęciu produkcji seryjnej pocisków kierowanych laserowo Talon. Ich odbiorcą są siły zbrojne Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Kontrakt w tej sprawie został zawarty w 2013. Jego wartość to 117 mln USD (380 mln zł). W ramach umowy Raytheon zapewni wdrożenie pocisków do służby w siłach zbrojnych ZEA, dostarczając także odpowiedni pakiet szkoleniowo-logistyczny. Opcja zakłada zintegrowanie pocisków z samochodami opancerzonymi NIMR.

Talon został opracowany na bazie 70-mm niekierowanego pocisku rakietowego Hydra, w którego przedniej części zamontowano głowicę samonaprowadzającą się półaktywnie laserowo. Jego przeznaczeniem jest zwalczanie celów w warunkach miejskich i szybkich łodzi motorowych.

W kwietniu br. producent uzyskał certyfikat potwierdzający zdolność odpalania pocisków Talon przez śmigłowce AH-64D Apache. Rozwiązanie to jest obecnie promowane na rynkach zagranicznych. Innym nosicielem Talonów jest MD530G (Próbne strzelania MD530G, 2014-08-21) .


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.