Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Produkcja Talonów dla ZEA

Przemysł zbrojeniowy, 15 września 2014

Raytheon rozpoczął produkcję seryjną pocisków Talon dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Rysunek: Raytheon

Przedsiębiorstwo Raytheon Missile Systems poinformowało dziś o rozpoczęciu produkcji seryjnej pocisków kierowanych laserowo Talon. Ich odbiorcą są siły zbrojne Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Kontrakt w tej sprawie został zawarty w 2013. Jego wartość to 117 mln USD (380 mln zł). W ramach umowy Raytheon zapewni wdrożenie pocisków do służby w siłach zbrojnych ZEA, dostarczając także odpowiedni pakiet szkoleniowo-logistyczny. Opcja zakłada zintegrowanie pocisków z samochodami opancerzonymi NIMR.

Talon został opracowany na bazie 70-mm niekierowanego pocisku rakietowego Hydra, w którego przedniej części zamontowano głowicę samonaprowadzającą się półaktywnie laserowo. Jego przeznaczeniem jest zwalczanie celów w warunkach miejskich i szybkich łodzi motorowych.

W kwietniu br. producent uzyskał certyfikat potwierdzający zdolność odpalania pocisków Talon przez śmigłowce AH-64D Apache. Rozwiązanie to jest obecnie promowane na rynkach zagranicznych. Innym nosicielem Talonów jest MD530G (Próbne strzelania MD530G, 2014-08-21) .


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.