Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi Typ 214 dla Grecji

Marynarka wojenna, 08 października 2014

Marynarka wojenna Grecji ochrzciła i zwodowała drugi konwencjonalny okręt podwodny Typ 214, HS Pipinos (S121).

W ceremonii chrztu i wodowania HS Pipinos (S121) udział wzięli m.in. przedstawiciele ministerstwa obrony Grecji, w tym szef resortu, Dimitris Avramopoulos / Zdjęcie: MO Grecji

Ceremonia chrztu i wodowania HS Pipinos odbyła się na terenie zakładów stoczniowych Hellenic Shipyards w Scaramanga. Udział wzięli w niej przedstawiciele ministerstwa obrony i marynarki wojennej Grecji oraz producenta jednostek.

HS Pipinos przeszedł już próby odbiorcze prowadzone w suchym doku. W najbliższych tygodniach okręt będzie poddawany serii testów morskich, po których uzyska całkowitą zdolność operacyjną. Jednostka powinna rozpocząć służbę w połowie listopada.

Na początku przyszłego roku rozpoczną się z kolei próby morskie trzeciego z OP Typ 214, przyszłego HS Matrozos (S122). Ateny powinny wprowadzić okręt do służby wiosną. Latem podobny cykl badań przejdzie ostatnia z jednostek, HS Katsonis (S123).

Przyjęty terminarz budowy i wprowadzania jednostek Typ 214 do służby pozwala wierzyć, że po latach zawirowań związanych m.in. z kwestionowanym przez odbiorcę stanem technicznym pierwszego z OP, HS Papanikolis  (S120), a także skandalem korupcyjnym przy okazji zakupu okrętów przez Grecję (Cd. skandalu łapówkowego w Grecji, 2014-01-14), realizacja zapoczątkowanego w 1999 programu ich pozyskania zmierza ku szczęśliwemu finałowi. Według pierwotnych założeń, okręty miały pojawić się w linii w latach 2005-2007.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.