Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

US Army zamawia filtry M61

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 13 listopada 2014

3M Defence dostarczy filtry M61 do wszystkich masek przeciwgazowych M50 JSGPM i M51 CVM używanych przez US Army.

Pojedynczy okular maski przeciwgazowej M50 zapewnia szerokie widzenia, a możliwość jego wymiany na wersję przeźroczystą, pomarańczową lub przeciwsłoneczną pozwala na komfortowe używanie osłony w każdych warunkach / Zdjęcie: Avon-Protection

M50 Joint Service General Purpose Mask i przeznaczona dla załóg pojazdów M51 Combat Vehicle Mask to najnowsze maski przeciwgazowe używane przez amerykańskie siły zbrojne. Wprowadzono je do użytku w 2009 jako następców modelu M40. Charakteryzują się szerokim polem widzenia oraz dwoma równolegle działającymi filtrami M61.

I to właśnie wymianę tych ostatnich armia amerykańska zleciła 3M Defence, w ramach aneksu do wartej 11 mln zł (3 mln USD) umowy z grudnia 2011. Koncern wyprodukuje filtry w swoim kanadyjskim oddziale 3M Canada, zamówienie ma zostać zrealizowane do lutego 2015.

Nowe filtry M61 opracowane przez 3M są lżejsze i zabezpieczają przed szerszym spektrum zagrożeń. Chronią nie tylko przed typowymi chemicznymi i biologicznymi środkami bojowymi oraz cząsteczkami radioaktywnymi, ale także toksycznymi chemikaliami i gazami, na które narażeni mogą być żołnierze podczas działań kontrterrorystycznych i operacji w warunkach klęsk żywiołowych.

Zastosowanie w maskach M50/M51 dwóch działających równolegle filtrów, nie tylko ułatwia oddychanie, ale też pozwala na ich wymianę w warunkach polowych. Filtr bazuje na związkach węgla aktywnego, jednak dokładny skład chemiczny medium filtrującego nie jest znany.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.