Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny TRS-3D dla LCS

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 27 listopada 2014

Airbus Defense and Space kontynuuje dostawy trójwspółrzędnych radarów wieloczynnościowych TRS-3D dla okrętów klasy LCS.

Stacje radiolokacyjne TRS-3D pozwalają okrętom klasy LCS typu Freedom na stałą obserwację otoczenia i wykrywanie potencjalnych zagrożeń, a także kierowanie ogniem pokładowych systemów bojowych i samoobrony / Zdjęcie: Airbus Defense and Space

Producent zamontował radiolokator w trzecim z okrętów klasy LSC, typu Freedom, przyszłym USS Milwaukee (Wodowanie USS Milwaukee, 2013-12-23). Ogółem, osiem radarów TRS-3D przeszło już próby odbiorcze. Stacje radiolokacyjne dostarczane są w ramach porozumienia zawartego przez Airbus Defense and Space z Lockheed Martinem, koordynatorem budowy jednostek omawianego typu.

Debiut operacyjny radiolokatorów odbył się przy okazji pierwszej zamorskiej misji jednostek typu Freedom. Przez 10 miesięcy zeszłego roku USS Freedom pełnił służbę w Singapurze (USS Freedom wrócił do San Diego, 2013-12-27). Radar zamontowano też na pokładzie USS Fort Worth, który przed kilkoma dniami rozpoczął wielomiesięczną misję w Azji (Misja USS Fort Worth, 2014-11-19).

Poza US Navy na zakup stacji radiolokacyjnych TRS-3D zdecydowała się także Straż Wybrzeża USA (USCG), która wyposaża w nie kutry patrolowe typu Legend budowane w ramach programu National Security Cutter (NSC) (Pół miliarda dolarów za kuter patrolowy, 2014-04-02). Urządzenia zamontowano też w niemieckich korwetach typu Braunschweig, fińskich kutrach typu Hamina oraz lodołamaczu NoCGV Svalbard i patrolowcach typu Nordkapp straży wybrzeża Norwegii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra