Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

List Bransona

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 12 sierpnia 2008

Sir Richard Branson, szef Virgin Atlantic Airways wystosował list do obu amerykańskich kandydatów na prezydenta, w którym występuje przeciwko proponowanemu sojuszowi American Airlines, British Airways i hiszpańskiej Iberii.

Jeden z 13 Boeingów B474 Virgin Atlantic Airways, przedsiębiorstwa, które stanowi joint-venture Virgin Group Bransona (51% udziałów) i Singapore Airlines. Flotę przewoźnika dopełnia 25 Airbusów A340. Główną baza przedsiębiorstwa jest londyńskie Heathrow. To właśnie to lotnisko odczuje najbardziej ewentualne skutki sojuszu trzech przewoźników / Zdjęcie: Virgin

Sojusz trzech linii lotniczych ma polegać na skonsolidowani cen, planów lotów i zysków na trasie z Europy do USA. Wszyscy przewoźnicy zabiegali o to od kilku lat, jednak bezskutecznie. Obecnie, po wejściu w życie zasad Otwartego Nieba, mają nadzieję na uzyskanie ostatecznego pozwolenia. W tym tygodniu w odpowiednich władzach lotniczych złożą dokumenty w tej sprawie.

Branson, którego Virgin Atlantic Airways zarabia przede wszystkim na połączeniach międzykontynentalnych, obawia się tej konkurencji. W swoim liście do Baracka Obamy i Johna McCaina stwierdził, że doprowadzi to do zmonopolizowania rynku i - w konsekwencji - do zwiększenia cen biletów.

Faktem jest, że w przypadku skonsolidowania połączeń trzech przewoźników, przejmą oni ponad połowę połączeń transatlantyckich z londyńskiego Heathrow, głównego portu lotniczego dla połączeń między Ameryką Południowa i Europą.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.