Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

SHOT Show 2015: Kaski EXFIL SAR

Przemysł zbrojeniowy, 24 stycznia 2015

Team Wendy pochwaliło się w Las Vegas dwoma nowymi kaskami ochronnymi opracowanymi dla członków lotniczych i morskich grup poszukiwawczo-ratowniczych.

Czerepy kasków EXFIL SAR malowane są w czterech podstawowych kolorach: pomarańczowym US Coast Guard, białym, czerwonym i czarnym. Produkowane są w jednym rodzaju wielkości dla obwodu głowy od 53 do 63 cm. W nowych produktach Team Wendy zastosowano elementy regulacji wyposażenia wewnętrznego typu Boa Closure System, znane z linii militarnej

Kaski EXFIL SAR Tactical i EXFIL SAR Backcountry to konstrukcje wykonane na bazie kopolimeru poliwęglanu o nazwie handlowej Lexan. Seria osłon głowy Team Wendy ma być, w zamyśle producenta, konkurencyjna dla popularnych wyrobów Pro-Tec, PT oraz częściowo Gecko, które rozpowszechnione są szczególnie wśród morskich grup poszukiwawczych na całym świecie.

Czerepy kasków EXFIL SAR malowane są w czterech podstawowych kolorach: pomarańczowym US Coast Guard, białym, czerwonym i czarnym. Produkowane są w jednym rodzaju wielkości dla obwodu głowy od 53 do 63 cm. W nowych produktach Team Wendy zastosowano elementy regulacji wyposażenia wewnętrznego typu Boa Closure System, znane z linii militarnej.

Producent nie ukrywa, że nowe osłony głowy, dzięki bocznym szynom montażowym i gniazdu czołowemu, mogą być też wykorzystywane przez liczne grupy fanów sportów ekstremalnych, alpinistów i grotołazów. Użytkownicy będą mogli mocować do kasków wszystkiego typu urządzenia oświetlające, jak też kamery boczne i czołowe.

Kaski rodziny EXFIL SAR zostały zaprojektowane zgodnie z normami, które stosowane są dla osłon głów wykorzystywanych w alpinizmie EN12492:2012, sportach wodnych EN1385:2012, w kaskach przemysłowych (na terenie Europy) EN 14052:2012, a także z normą wytrzymałościową dla hełmów bojowych typu ACH w przypadku uderzenia o lub tępym narzędziem / Zdjęcia: Celina Pawlik

Kaski EXFIL SAR maja identyczną budowę zewnętrzną i wewnętrzną. Różnice sprowadzają się do wykonania czołowego gniazda montażowego Shroud. W wersji Backcountry nie jest ono przystosowane do mocowania urządzeń noktowizyjnych, gdyż model ten z zasady przewidziany jest głównie dla odbiorcy cywilnego. Co za tym idzie, konstrukcja czołowego gniazda montażowego jest inna. Została wyposażona w specjalne wzmocnienie włóknem szklanym. Ma to poprawić wytrzymałość szkieletu, obciążonego różnego rodzaju źródłami światła i nie zawsze lekkimi kamerami czołowymi.

Tactical i Backcountry różnią się także zastosowanymi podpinkami. W tym pierwszym kasku zastosowano fasunek rodem z konstrukcji wojskowych, gdy drugi wyposażono w typowo sportowe rozwiązanie, rodem z osłon głowy dla alpinistów. Zapięcie typu Fidlock z magnetyczną klamerką ułatwia natychmiastowe rozpięcie i zapięcie podpinki.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.