Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

KC-390 oblatany

Lotnictwo wojskowe, 04 lutego 2015

Wczoraj oblatano najnowszy brazylijski samolot transportowy, Embraer KC-390.

Wczoraj w zakładach Embraera w São José dos Campos wykonano pierwszy lot najnowszego brazylijskiego samolotu transportowego KC-390 (Premiera KC-390, 2014-10-22). Załogę stanowili piloci doświadczalni Mozart Louzada i Marcos Salgado de Oliveira Lima oraz inżynierowie prób w locie Raphael Lima i Roberto Becker.

Pierwszy lot KC-390 trwał 1 h 25 min. W jego trakcie załoga dokonała oceny własności aerodynamicznych, zespołu napędowego i wyposażenia pokładowego. Wydarzenie obserwowali m. in. obecny dowódca Força Aérea Brasileira (FAB, wojsk lotniczych Brazylii) gen. broni Nivaldo Luiz Rossato i jego poprzednik gen. broni Juniti Saito oraz prezes Embraera Frederico Fleury Curado i wiceprezes działu samolotów wojskowych Jackson Medeiros de Farias Schneider.

Pierwszy lot KC-390 trwał ok. 1,5 godziny

Samolot zachowywał się w sposób przewidywalny. Nowoczesny układ sterowania lotem fly-by-wire i najnowsza awionika pozwalają na wykonywanie łagodnych i precyzyjnych manewrów – powiedział po locie Mozart Louzada.

KC-390 będzie podstawowym transportowcem FAB. Flota 28 samolotów będzie odgrywać kluczowe role w projektach naukowych realizowanych przez Brazylię i zapewni bezpieczeństwo kraju od Amazonii do Antarktyki – powiedział gen. Rossato.

Pierwszy lot zapoczątkował zarazem program badań, w którym wezmą udział 2 przedseryjne KC-390. Potrwa on do końca 2016. Wówczas rozpoczną się dostawy samolotów przeznaczonych dla FAB. Brasilia zamówiła 28 KC-390. Kolejne 32 transportowce przeznaczone będą dla Argentyny, Chile, Czech, Kolumbii i Portugalii (Plany zakupowe Portugalii, 2015-01-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.