Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Amunicja za 2 mld GBP

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 sierpnia 2008

Brytyjskie ministerstwo obrony podpisało z BAE Systems Land Systems Munitions (BAES LSM) porozumienie o partnerstwie. Dokument zakłada zakup amunicji małych i średnich kalibrów dla sił zbrojnych w okresie 15 lat za 2 mld GBP. To z kolei pozwoliło na zaplanowanie inwestycji w zakładach branży amunicyjnej.

BAE Systems dostarcza ok. 80% amunicji ćwiczebnej i bojowej dla brytyjskich sił zbrojnych, od nabojów do broni strzeleckiej różnych kalibrów, przez granaty moździerzowe, amunicję czołgową i artyleryjska, po amunicję dla dział okrętowych.

Podpisane dzisiaj porozumienie określa ramy dostaw w ciągu najbliższych 15 lat. Ich wartość szacowana jest na ok. 2 mld GBP. Do zrealizowania tego programu konieczne są jednak także umowy szczegółowe, zawierane dla różnych rodzajów amunicji i na krótsze okresy.

Podpisanie porozumienia pozwoliło jednocześnie określić możliwości finansowe BAES LSM, a na tej podstawie stworzyć plan inwestycji w sektorze. Ich wartość w ciągu najbliższych 3-4 lat wyniesie 102 mln GBP. Dzięki temu maksymalne zdolności produkcyjne 3 zakładów koncernu – w Birtley, Glascoed i Radway Green – zwiększą się o 50-100%.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.