Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brazylia decyduje się na Siroco

Marynarka wojenna, 06 lutego 2015

Marynarka wojenna Brazylii skłania się do pozyskania francuskiego okrętu desantowego typu Foudre, Siroco (L9012).

Siroco (L9012) ma 168 m długości i 23,5 m szerokości. Wypiera 12 000 t. Rozwija prędkość 20 w. Zasięg wynosi 20,3 tys. km. Może pomieścić 450 żołnierzy z wyposażeniem oraz 4 śmigłowce transportowe. Uzbrojenie składa się z dwóch wyrzutni pocisków przeciwlotniczych Mistral, trzech 30-mm dział oraz 4 12,7-mm wkm / Zdjęcie: MO Francji

Specjalna delegacja Marinha do Brasil (marynarki wojennej Brazylii) dokonała już oceny francuskiego desantowca. Wizytacja jednostki odbyła się w grudniu 2014 na terenie portu morskiej w Tulon. Okręt może kosztować Brazylijczyków ok. 80 mln euro (333,4 mln zł). Siroco miałby trafić do Brazylii na przełomie 2015/2016.

Co ciekawe, wcześniej pozyskaniem Siroco zainteresowane było Chile (Chile chce zakupić kolejny francuski desantowiec, 2013-06-13), jednak ostatecznie zrezygnowało z tych planów. Armada de Chile (marynarka wojenna Chile) zakupiła w przeszłości inny francuski desantowiec tego typu – Foudre (L 9011).

Marynarka wojenna Brazylii zamierza pozyskać ogółem dwa okręty desantowe (Ambitne plany brazylijskiej MW, 2014-12-18). Programa de Obtenção de Navios Anfíbios (PRONAnf) zakłada nabycie jednostek o wyporności 12 500 t, zdolnych do pomieszczenia na pokładzie 490 żołnierzy. W ocenie dowództwa Marinha do Brasil, francuski desantowiec spełnia stawiane wymogi techniczne.

Siroco zostanie wycofany ze służby w czerwcu 2015. Za jego remont i modernizację odpowiadać będzie DCNS. Po przejęciu przez marynarkę wojenną Brazylii, desantowiec zastąpi w linii eksploatowany od 59 lat Ceará (C30) (ex-amerykański USS Hermitage (LSD 34)).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.