Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnie oferty na JLTV

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 12 lutego 2015

Departament Obrony USA otrzymał ostateczne oferty w przetargu na dostawę ponad 55 tys. samochodów terenowych Joint Light Tactical Vehicle (JLTV).

Wybór dostawcy ponad 50 tys. samochodów terenowych JLTV zostanie dokonany w lipcu 2015. Pierwsze zlecenie produkcyjne będzie dotyczyć dostawy 183 wozów, z których większość trafi do US Army. Dostawy pojazdów będą trwać do lat 2030. Konstrukcja ma być oferowana na rynkach zagranicznych / Zdjęcie: Oshkosh Defense

W przetargu udział bierze trzech rodzimych producentów, AM General, Oshkosh Defense i Lockheed Martin. Wszyscy złożyli już ostateczne oferty handlowe. Zwycięzca zostanie poznany w lipcu 2015. Nowe samochody terenowe trafią do US Army i Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC).

Pojazdy zastąpią w linii wiekowe HMMWV. US Army zamierza pozyskać 49 909 pojazdów JLTV. Kolejne 5 500 trafi do USMC. Koszt programu zakupowego szacowany jest na 31 mld USD (115 mld zł).

Wybór zwycięskiej konstrukcji zostanie dokonany spośród oferowanych przez AM General BRV-O (Blast Resistant Vehicle-Offroad), Oshkosh Defense L-ATV (Light Combat Tactical All-Terrain Vehicle, na zdjęciu) i Lockheed Martin JLTV. Wszystkie konstrukcje przeszły wymagający program prób terenowych zrealizowany w ramach fazy B+R programu (Kolejne osiągnięcia L-ATV, 2014-07-21).

Montaż wozów rozpocznie się na przełomie 2015/2016. W br. Departament Obrony USA zleci dostawę 183 pojazdów produkcji małoseryjnej. Większość z nich trafi do US Army. Zaledwie 7 samochodów zostanie przekazanych USMC. Koszt jednostkowy JLTV szacowany jest na 250 tys. USD (927 tys. zł). Wartość ta nie uwzględnia jednak dodatkowych paneli opancerzenia lub urządzeń pokładowych.

W 2018 wojska lądowe US mają wystawić pierwszy brygadowy zespół bojowy wyposażony w JLTV. Ostatnie z zamawianych wozów trafią do odbiorców w latach 2030. Ich produkcja zostanie jednak najprawdopodobniej utrzymana. Pomóc w tym mogą zlecenia z zagranicy. Pojazdy będą oferowane w ramach rządowego programu Foreign Military Sale.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.