Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Enforce Tac 2015: Minox w Norymberdze

Przemysł zbrojeniowy, 05 marca 2015

Producent precyzyjnej optyki Minox zaprezentował podczas targów w Norymberdze szeroka gamę nowości.

Minox ZP8 to niewielki celownik przeznaczony na broń samopowtarzalną. Zakres powiększeń i siatka celownicza na dwóch planach optycznych pozwala na precyzyjne strzelanie na średnich dystansach i skuteczne prowadzenie ognia podczas walki bezpośredniej

Jednymi z najbardziej wyróżniających się solidnych modeli były lunety serii ZP TAC. Celowniki były konstruowane aby zapewnić wszystkie potrzebne zakresy powiększeń: ZP8 – 1-8x24, ZP5 – 3-15x50 i 5-25x56. Potężne, 34-mm tubusy wykonane z wzmocnionego aluminium mają gwarantować zarówno szeroki zakres regulacji średniego punktu trafienia, jak i wysoką żywotność, nawet przy strzelaniu z broni o dużym kalibrze. Zastosowany układ optyczny pozwala strzelcowi utrzymywać odległość do 90 mm od okularu, co chroni przed przypadkowymi obrażeniami spowodowanymi odrzutem, zwłaszcza przy zastosowaniu wysokoenergetycznej amunicji.

Celowniki Minox ZP charakteryzują się wyjątkowo solidną konstrukcją, umożliwiającą eksploatację w trudnych warunkach klimatycznych. Zarówno masywne bębny korekcyjne, jak i nastawy odległości oraz korekty błędu paralaksy mogą być regulowane przez strzelca noszącego grube rękawice / Zdjęcia: Jakub Link-Lenczowski

Minox, jako kolejny producent, opracował celownik ZP8 z siatką celowniczą w dwóch planach optycznych. Podobnie jak poprzednicy, umieścił w pierwszym planie optycznym siatkę, dostosowującą się do aktualnego powiększenia. Centralny, podświetlany znak celowniczy znajduje się w drugim planie. Nowością jest automatyczne włączenie podświetlenia w zakresie nastaw od 1-2,5.

W przypadku celownika o średnicy obiektywu 24 mm, dającego dużą głębię ostrości, przy małych powiększeniach i intensywnie podświetlonym znaku celowniczym możliwe jest celowanie w podobny sposób, jak za pomocą celownika kolimatorowego. Ponieważ ZP8 jest przeznaczony do broni samopowtarzalnej, rozwiązanie to pozwala strzelcowi prowadzić celny i szybki ogień nawet na bardzo krótkich dystansach.

W linii ZP5 użytkownik może wybierać spomiędzy wielu siatek celowniczych, począwszy od klasycznej typu Mil-dot, skończywszy na bardzo rozbudowanej MR2 (z podświetlanym centrum krzyża) i MR5 (podświetlanej praktycznie w całości). Zakres powiększeń umożliwia prowadzenie ognia na dowolnych dystansach, ograniczonych jedynie balistyką stosowanej amunicji. Duże bębny korekcyjne o dużym zakresie regulacji (28 mrad to zaledwie dwa obroty) mogą być łatwo zablokowane za pomocą specjalnego pierścienia.

Wszystkie celowniki Minoxa są przygotowane do eksploatacji w trudnych warunkach atmosferycznych. Argonowe wypełnienie tubusa ma zagwarantować wodoszczelność do głębokości 15 m.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.