Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Enforce Tac 2015: Ładownica Stratagem Talon

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 06 marca 2015

Berlińskie przedsiębiorstwo Stratagem zaprezentowało w Bawarii ładownicę Talon do magazynków dla karabinka H&K G36.

Całkowicie polimerowa ładownica Talon produkowana przez Strategem. Jest ona przeznaczona do przenoszenia pojedynczego standardowego magazynka do G36, wyposażonego w elementy łączące

Przedsiębiorstwo z Berlina po raz pierwszy prezentuje swoje wyroby na targach EnforceTac. Głównym produktem Stratagem jest całkowicie polimerowa ładownica Talon. Jest ona przeznaczona do przenoszenia pojedynczego standardowego magazynka do G36, wyposażonego w elementy łączące.

Talon jest mocowany do kamizelki za pomocą klipsów Malice i może być umieszczony magazynkiem w dół, jak i w górę. Otwory montażowe umieszczone z przodu pozwalają też na instalację innych elementów wyposażenia w systemie MOLLE.

Na ładownicy widoczne są otwory umożliwiające zamocowanie dodatkowego ekwipunku / Zdjęcia: Jarosław Lis

Dzięki wykorzystaniu przetłoczeń, ładownica Talon pozbawiona jest jakichkolwiek elementów ruchomych i regulacyjnych. Magazynek utrzymywany jest na miejscu dzięki specjalnym wgłębieniom, umieszczonym w jej tylnej ściance. Aby go zwolnić, należy lekko wygiąć magazynek na zewnątrz i wyciągnąć w zdecydowany sposób. Strategem twierdzi, że ruch ten jest naturalny w trakcie wymiany. Co za tym idzie, konstrukcja ładownicy przyspiesza cały proces.

Konstrukcja ładownicy to zarówno jej największa wada, jak i zaleta. Brak elementów ruchomych i wykonanie w całości z polimeru pozwalają przypuszczać, że ten element będzie praktycznie bezawaryjny. Niestety, dzięki takiej budowie Talon może być używany tylko do jednego typu magazynka do G36 (nie działa już z nowym, pozbawionym wypustów do łączenia kilku magazynków), co ogranicza potencjalny rynek zbytu dla tej pomysłowej konstrukcji.

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.