Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IWA 2015: Polar najjaśniejszy na świecie

Przemysł zbrojeniowy, 07 marca 2015

Schmidt & Bender zaprezentował na IWA myśliwski celownik Polar T96 2,5-10x50 charakteryzujący się niezwykle wysoką transmisją światła.

Celownik Polar T96 charakteryzuje się tak dobranym układem optycznym, aby zoptymalizować długość fal przewodzonego światła do czułości ludzkiego oka w warunkach słabego oświetlenia / Zdjęcie: Jakub Link-Lenczowski

Polar T96 to luneta przeznaczona do polowania w trudnych warunkach oświetleniowych. Specjalnie na potrzeby myśliwych dobrany został zakres powiększeń 2,5-10x50, który pozwala zarówno na dynamiczne strzelanie do przebiegającej zwierzyny, jak i na oddanie precyzyjnie mierzonego strzału na dłuższych dystansach.

Główną zaletą celownika jest przekonstruowany układ optyczny. Starannie dobrane soczewki umożliwiają transmitowanie do okularu ponad 96% światła wpadającego do obiektywu. Jest to parametr niezwykle istotny zwłaszcza o zmierzchu, kiedy w krótkim czasie zmieniają się warunki oświetleniowe. Obraz widziany przez T96 jest znacznie bardziej kontrastowy a barwy nasycone.

Kompaktowa luneta o długości 336 mm ma niewielką masę 0,65 kg. Zastosowanie tubusa o średnicy 34 mm pozwala na duży zakres regulacji – 3,8 m w pionie na dystansie 100 m.

Celownik trafi na rynek od listopada 2015. Kupujący będą mieli do dyspozycji urządzenie z siatką celowniczą L7/D7 w pierwszym lub drugim planie optycznym.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.