Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Skandynawskie zlecenie Fibrotexu

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 03 kwietnia 2015

Spółka Fibrotex zawarła umowę z kolejnym klientem ze Skandynawii.

Zdjęcie: Fibrotex

Fibrotex, spółka z Izraela, podpisała z niewymienionym krajem skandynawskim, należącym do NATO, umowę w sprawie dostaw tysięcy zestawów multispektralnych pokryć maskujących, chroniących przed wykryciem przez urządzenia pracujące w paśmie ultrafioletu, widzialnym dla oka ludzkiego i zbliżonym do podczerwieni, a także noktowizyjne i radiolokatory. Pokrycia zostały opracowane specjalnie dla sił zbrojnych operujących w północnej Europie.

Wartość porozumienia nie została podana do publicznej wiadomości. Dostawy wyposażenia rozpoczną się latem br.

Co ciekawe, zakup został zrealizowany jako opcja kontraktu zawartego przez Fibrotex z siłami zbrojnymi Finlandii (Multispektralny kamuflaż dla Finlandii , 2014-01-20). Na jego mocy państw skandynawskie mogą kupować izraelskie zestawy kamuflażu do 2018.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Fibrotex sprzedał swoje wyroby trzem innym państwom ze Starego Kontynentu – oprócz wspomnianej Finlandii były to Francja i Litwa.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra