Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby F-35 i Fire Storm

Lotnictwo wojskowe, 23 kwietnia 2015

W bazie Edwards przeprowadzono próby naprowadzania samolotu F-35 przy pomocy systemu Fire Storm.

Wysunięty nawigator naprowadza samolot F-35 na cel, przy użyciu systemu Fire Storm / Zdjęcie: Rockwell Collins

Na terenie bazy US Air Force Edwards w Kalifornii przeprowadzono pierwsze próby naprowadzania na cel samolotu F-35 Lightning II przez wysuniętego nawigatora, używającego systemu Fire Storm. Co warte uwagi, nawigatorem był żołnierz brytyjski. Próby zrealizowano zarówno na ziemi, jak i podczas misji bezpośredniego wsparcia lotniczego w warunkach zbliżonych do rzeczywistego pola walki.

Fire Storm, którego producentem jest Rockwell Collins, to zintegrowany modułowy system wskazywania celów, który zapewnia łączność cyfrową ze statkami powietrznymi, jednostkami artylerii i centrami dowodzenia i kierowania. Jest obecnie używany przez siły zbrojne 5 krajów NATO, m. in. W. Brytanii, która będzie eksploatowała także samoloty F-35 (Brytyjczycy podpisali kontrakt na F-35B, 2014-11-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra