Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nieudany test pocisku Antieja-2500

Wojska lądowe, 25 kwietnia 2015

Na kosmodromie w Plesiecku koncern Ałmaz-Antiej przeprowadził kolejną próbę nowego pocisku przeciwrakietowego systemu Antiej-2500. Test zakończył się niepowodzeniem.

22 kwietnia na kosmodromie w Plesiecku koncern Ałmaz-Antiej przeprowadził próbę nowego pocisku przeciwrakietowego dalekiego zasięgu systemu Antiej-2500. Według przedstawiciela producenta, chodziło o zmodyfikowany, ważący 4,6 t pocisk w wersji eksportowej. Test miał na celu zweryfikowanie charakterystyk sterowania pocisku.

Rosyjskie media doniosły początkowo o nieudanym starcie rakiety balistycznej. Dopiero później pojawiła się nieoficjalna informacja o teście systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego. Teraz ta informacja została potwierdzona oficjalnie. Okazało się, że w początkowej fazie lotu pocisk zszedł z planowanej trajektorii. Ponieważ tor lotu wykroczył poza granice bezpieczeństwa, zadziałał samolikwidator. Według wersji oficjalnej, elementy pocisku spadły na terenie kosmodromu

Oficjalny komunikat podaje, że fragmenty pocisku upadły ok. 7 km od miejsca startu. Na ziemi nikomu nic się nie stało. Po upadku szczątków pocisku nie doszło do wybuchu, ani pożaru.


Drukuj Góra