Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne P99 dla Policji

Przemysł zbrojeniowy, 18 maja 2015

Policja wybrała dostawcę 3 tys. nowych pistoletów samopowtarzalnych. Najkorzystniejszą ofertę zgłosiła radomska Fabryka Broni, która dostarczy P99 AS.

W przetargu ponownie wygrała oferta radomskiego Łucznika, który zaproponował produkowany na miejscu pistolet samopowtarzalny P99 AS. Jest to broń dobrze znana funkcjonariuszom, dostarczana od początku XXI wieku / Zdjęcie: Paweł Ścibiorek

Do postępowania złożono jedynie dwie oferty, radomskiego Łucznika i warszawskiego przedsiębiorstwa Kaliber. Fabryka Broni zaproponowała za dostarczenie 3 tys. pistoletów 4.501.800 zł, gdy konkurent 5.535.000 zł. Oznacza to cenę jednostkową za broń na poziomie 1500 zł w przypadku FB i 1845 zł dla oferty Kalibra.

Na ocenę oferty składała się w 80% cena i w 20% gwarancja (3 tys. pistoletów dla Policji, 2015-03-26). Im niższa była proponowana cena broni, w zestawieniu z najniższą propozycją, tym więcej punktów otrzymywał oferent. Ponadto Policja domagała się, aby na broń przyznawana była gwarancja minimum 5 lat. Jednak za spełnienie tego warunku przyznawano dopiero zero punktów. Dopiero za 6 lat gwarancji było ich 5, za siedem – 10, za osiem – 15 i za 9 lat lub więcej – 20 punktów.

Łucznik zaproponował 9 lat gwarancji za pistolet i magazynki oraz 3 lata na zestaw do czyszczenia i konserwacji oraz pudełko transportowe, gdy w przypadku oferty Kalibra wartości te wynosiły odpowiednio 5 i 3 lata. Fabryka Broni otrzymała w postępowaniu 100 punktów, a konkurent 67,05.

Zgodnie z założeniami, Policja poszukiwała pistoletu, którego masa bez magazynka nie mogła przekraczać 720 g, a długość całkowita być większa, niż 200 mm. Broń miała mieć szerokość poniżej 37 mm, wysokość poniżej 140 mm, a długość lufy poniżej 90 mm. Pistolet musiał być zasilany z dwurzędowego magazynka mieszczącego co najmniej 15 nabojów, wyposażonego w donośnik o jaskrawym kolorze. Żywotność istotnych części broni, czyli lufy, szkieletu i zamka, ustalono na co najmniej 10 tys. strzałów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.