Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie wodują kolejne patrolowce

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 03 lipca 2015

W Indiach zwodowano kolejne trzy szybkie kutry patrolowe typu Car Nicobar.

W Kalkucie zwodowano kolejne 3 szybkie kutry patrolowe typu Car Nicobar. Jednostki będą służyć do walki z piractwem morskim i terrorystami. Dwa spośród okrętów trafią do odbiorcy w br. Rządowa stocznia GRSE zbuduje i dostarczy ogółem 4 dodatkowe jednostki tego typu, które uzupełnią w linii 10 patrolowców wprowadzonych do służby w latach 2009-2011 / Zdjęcie: MO Indii

Bhāratīya Nau Senā (marynarka wojenna Indii) wprowadziła do służby w latach 2009-2011 dziesięć kutrów patrolowych typu Car Nicobar. Pozytywne doświadczenia z ich eksploatacji skłoniły dowództwo BNS do złożenia zamówienia na dodatkowe cztery jednostki. Trzy z nich zwodowano przed kilkoma dniami na terenie rządowej stoczni Garden Reach Shipbuilders & Engineers w Kalkucie.

Indyjskie kutry patrolowe służą do ochrony wód morza terytorialnego Indii i wyłącznej strefy ekonomicznej przed piratami morskimi i terrorystami. Są też używane do zwalczania nielegalnego połowu ryb i powstrzymania napływu imigrantów. Okręty wyposażono w 30-mm armatę morską CRN-91 o szybkostrzelności 500 strz./min., dwa 12,7-mm wielkokalibrowe i serię 7,62-mm karabinów maszynowych, a także zestawy obrony powietrznej Igła.

Patrolowce mają 48,9 m długości i 7,5 m szerokości. Rozwijają 35 w., a zasięg wynosi 3700 km (przy prędkości marszowej 12-14 w.). Wyposażono je w 3 pędniki wodnoodrzutowe Hamilton WaterJet HM811 i 3 silniki diesla MTU 16V 4000 M90. Wyporność wynosi ok. 320 t. Załoga składa się z 6 oficerów i 23 marynarzy. Patrolowce zaprojektowano w taki sposób, aby zapewnić im niską sygnaturę pól fizycznych, a jednocześnie zachować wysokie parametry manewrowe.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.