Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wznowienie produkcji Mi-14PS?

Lotnictwo wojskowe, 04 lipca 2015

Holding Wiertalioty Rossii ogłosił, że planuje wznowienie produkcji śmigłowców morskich Mi-14. Ich wytwarzanie zakończono w 1986.

Należący do Korporacji Rotechnołogie holding Wiertalioty Rossii ogłosił w czasie 7. Międzynarodowego salonu wojskowo-morskiego w St. Petersburgu, że zamierza wznowić produkcję śmigłowców morskich Mi-14. To amfibie, które mogą lądować i startować z wody. Mi-14 zaprojektowały Moskiewskie zakłady śmigłowcowe im. M.L. Mila, a produkowała – w latach 1973-1986 – wytwórnia w Kazaniu.

Rosjanie przewidują, że przed ewentualnym wznowieniem produkcji potrzebna będzie głęboka modernizacja śmigłowca, przede wszystkim awioniki. Śmigłowce Mi-14 były produkowane w kilku wersjach: PŁ – zwalczania okrętów podwodnych (Syria utraciła Mi-14, 2015-03-23), BT – trałowej i PS – poszukiwawczo-ratowniczej (Wycofanie kolejnego Mi-14PS, 2010-01-18). Powstały jako modyfikacja popularnego, produkowanego dotąd śmigłowca Mi-8.

Zainteresowanie wznowieniem produkcji Mi-14PS jest ponoć zainteresowana rosyjska marynarka wojenna (WMF) oraz Ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych (MCzS). Producentem zmodernizowanej maszyny miałaby być oczywiście wytwórnia w Kazaniu. Posiada ona duże doświadczenie w tym zakresie i nadal produkuje śmigłowce Mi-8/17 różnych wersji. Szczegółów projektu na razie nie przedstawiono.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.