Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Skylens dla samolotów ATR

Lotnictwo cywilne, 06 lipca 2015

Elbit i ATR podpisały umowę w sprawie wyposażenia samolotów ATR model -600 w urządzenia Skylens.

Skylens zastępuje tradycyjny wskaźnik przezierny. Symbologia i wideo wyświetlane są w wysokiej rozdzielczości na powierzchni specjalnych okularów / Zdjęcie: Elbit

Dzisiaj w Tuluzie przedstawiciele izraelskiego przedsiębiorstwa Elbit i francusko-włoskiej spółki ATR podpisali porozumienie w sprawie wyposażenia turbośmigłowych samolotów komunikacji regionalnej ATR 42-600 i 72-600 w urządzenie Skylens. Zostanie ono zintegrowane z układem ClearVision EFVS, używanym w warunkach pogorszonej widoczności w portach nieposiadających nowoczesnych pomocy nawigacyjnych.

Skylens służy do prezentacji informacji pilotażowo-nawigacyjnych w wysokiej rozdzielczości na powierzchni specjalnych okularów noszonych przez lotnika. Urządzenie z powodzeniem zastępuje klasyczny wskaźnik przezierny (HUD), zarazem minimalizując zależność od naziemnych pomocy nawigacyjnych. Skylens może być używane niezależnie od pory doby, w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo operowania (Skylens zamiast HUD, 2014-05-09).

ATR jest pierwszym w świecie producentem statków powietrznych, który wprowadzi Skylens do wyposażenia swoich samolotów. Urządzenie zastąpi tradycyjnie stosowany HUD. Uzyskanie Certyfikatu Typu dla tak wyposażonych samolotów ATR nastąpić ma w 2017. Skylens dostępne będzie we wszystkich samolotach ATR 42-600 i 72-600 wyprodukowanych po uzyskaniu odpowiedniego dokumentu władz lotniczych, zezwalającego na jego używanie, a następnie także dla samolotów, które opuściły hale montażowe przed tą datą (Paris Air Show 2015: Nowości ATR-a, 2015-06-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.