Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy poligon rakietowy DRDO

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 lipca 2015

Indyjska rządowa agencja rozwoju technologii wojskowych wybuduje nowy poligon rakietowy. Obiekt powstanie na terenie wschodniego stanu Andhra Pradesh.

Nowy poligon badawczy DRDO powstanie na terenie wschodniego stanu Andhra Pradesh. Obiekt powinien być gotowy w 2018. Jego budowa będzie kosztować 5 mld INR / Zdjęcie: DRDO

Wczoraj władze stanu Andhra Pradesh zezwoliły na budowę nowego poligonu rakietowego. Obiekt powstanie na działce o powierzchni ok. 2300 akrów, położonej na terenie dystryktu Kurnool. Budowa poligonu powinna zakończyć się w 2018. Ośrodek będzie należał do rządowej agencji rozwoju technologii wojskowych (DRDO).

DRDO przeznaczy na budowę nowego ośrodka badawczego ok. 5 mld INR (295 mln zł). Realizacja przedsięwzięcia pozwoli na utrzymanie i utworzenie 5 tys. miejsc pracy. Ministerstwo obrony Indii będzie odpowiadało za ochronę obiektu.

Ośrodek będzie służył m.in. do testowania pocisków balistycznych rodziny Agni i Prithvi (Udana próba Prithvi II, 2010-06-18; Udana próba Agni V, 2015-01-31), a także zestawów obrony powietrznej AAD (Advanced Air Defence, Nieudana próba AAD, 2015-04-08). Do tej pory próby rakietowe prowadzono głównie na poligonach w Chandipur i na Wyspie Wheeler, u wybrzeży stanu Orissa (Szpiedzy na Wheeler Island, 2015-04-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.