Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Estonia przekaże Irakowi uzbrojenie

Wojska lądowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 24 lipca 2015

Ministerstwo obrony Estonii poinformowało o przekazaniu siłom zbrojnym Iraku wycofanego z eksploatacji uzbrojenia i amunicji.

Ministerstwo obrony Estonii przekaże Irakowi uzbrojenie i amunicję do walki z islamistami / Zdjęcie: MO Estonii

Tallin zgodził się przekazać Irakijczykom m.in. tuzin 120-mm moździerzy, 140 7,62-mm karabinków maszynowych RPD, 66 7,62-mm karabinków automatycznych Norinco typ 56, 230 7,62-mm pistoletów wz. 1933 TT i 21 tys. sztuk amunicji. Sprzęt, który trafi do Irakijczyków został wycofany z eksploatacji w Eesti Kaitsevägi (siłach zbrojnych Estonii), gdyż nie jest zgodny ze standardami NATO.

Estońskie uzbrojenie zostanie przekazane Irakowi za pośrednictwem amerykańskiego dowództwa centralnego (CENTCOM). Sprzęt trafi do oddziałów irackich wojsk lądowych, które są formowane i szkolone przez instruktorów wojskowych m.in. z USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii i Niemiec (Pomoc szkoleniowa Londynu, 2015-06-08; Hiszpanie wracają do Iraku, 2014-10-23).

Od wielu lat Estonia przekazuje irackim siłom zbrojnym wycofane z eksploatacji uzbrojenie. W 2005 Tallin wysłał do Iraku 2400 7,62-mm karabinków automatycznych typ 56 i 2,4 mln sztuk amunicji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.